SBK Skåne

Information från distrikt och klubbar

Grattis till samtliga Skånska ekipage på århundradets SM 2018 i Ronneby

Resultat:
SPÅR

18e plats - Anki Mohlin SBKs Malmöavd med Mallekrafts Jiddra, 518,5p
19e plats - Inger Artberger Ystads BK med Mandylike's Wishful, 511,5p
21e plats - Marie Johansson Åhus BK med Like'ims Sack, 504,5p
Bröt - Anna-Kerstin Svensson Åhus BK med Valltazz Zenna
Bröt - Robert Folkstrand Sv Riesenklubben med Bolskovhus Brandy
SÖK
4e plats - Kenneth Jönsson Lomma BK med Pergites Bissi, 539p
10e plats - Annelie Jönsson Lomma BK med Vickulas Speja, 438,25p
Bröt - Elisabeth Montén Lomma BK med Tometolearn Sid
SKYDD
2a plats - Glenn Andersson SBKs Malmöavd med Mallekrafts Ice, 656,75p
IPO
Bröt - Per Mortensen Helsingborgs BK med Gråmanns Hokus
LYDNAD
44e plats - Lena Werner Veberöd BK med Keengreens Bumblebee, 238,25p
47e plats - Lotta Bengtsson Ängelholms BK med Whiz-Kid's Viazas Azzra, 236,25p
55e plats - Gunilla Erlandsson Svalövs BHK med Hexgårdens Ture, 228,5p
RALLY Jubileumschansen
1a plats - Jessica Carling Lomma BK med Ljungbookens Bästa Kajsa, 97p
2a plats - Monica Svensson Helsingborgs BK med Se Upp Gött Och Leva, 96,5p
4e plats - Mia Bergstrand Sjöb BK med Kjeann´s Special Girl, 90p
7e plats - Monica Persson Åhus BK med Omma, 88p
8e plats - Ann-Kristin Petersson Ystads BK med Manvargens Kotte, 86,5p
9e plats - Monica Svensson Helsingborgs BK med Busvovvarnas New-Mexico, 85,5p
16e plats - Lena Pålsson Söderåsens BK med Ylakällan Freja, 79p
20e plats - Ann Samsioe Skanör-Falsterbo BK med Radiant Star´s Affectionate Aimée, 71p
RALLYLYDNAD Final och kval
2a plats - Jeanette Nihlgård Råådalens BK med Working Ninja’z Nike, 198p
3e plats - Andrea Andersson Lunds BK med Blågul´s Hidden Star, 197,75p
4e plats - Maja Holmström Helsingborgs BK med Nelum-Himalis Cherie, 195,25p
10e plats - Kamilla Roupé Helsingborgs BK med Australian Mates Dreaming Dea, 193,5p
11e plats - Ritha Rörlien SWCK med Migeva I´ll Be There, 193,25p
11e plats - Sandra Nilsson Sjöbo BK med Busy Border Milo, 193,25p
15e plats - Andrea Andersson Lunds BK med Krankesjöns Red Pearl, 192p
21e plats - David Minnlycke SBKs Malmöavd med Hundakärrs Benji, 182,5p
29e plats - Sandra Nilsson Sjöbo BK med Gardenia Garden´s Nougat, 94,5p
30e plats - Mia Bergstrand Sjöbo BK med Kjeann´s Special Girl, 94,25p
32a plats - Eva Cajhagen Lunds BK med Australian Mates Dana, 93,75p
40e plats - Jessica Carling Lomma BK med Ljungbookens Bästa Kajsa, 89,5p
42a plats - Ann Samsioe Skanör-Falsterbo BK med Arrissa, 87p
45e plats - Madeleine von Koch Lomma BK med Fairdogs Vivekka, 86,75p
55e plats - Monica Svensson Helsingborgs BK med Se Upp Gött Och Leva, 62,25p
Bröt - Tove Ask Simrishamns BK med Bazzakulls Blaze

 

 

Svenska Brukshundklubben Skånes Distrikt

c/o Klas Widén Villa Clythia, Hököpingevägen 330-4, 235 94 VELLINGE

Pg 126173-4 - Org.nr 838202-1080

 

© Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den.